aktualizované: 19.11.2018 12:02:20 

CHESTER Z CHOTÁRA                                                    MUCHA      

Kajo - Malý münsterlandský stavač

Ljubljana - Kajov svetový pretek

Memorial Olgy Kralovej Mistrikovej 1.- 3. 9.2017 - Kajo FLB 

A - 176   B - 96

prihlaska na skusku znamenala automaticky aj zaradenie Kaja do pozicie pretekara, kedze sa zavodilo len podla B. Pre mna bolo hlavne dolezite, aby sme skusku spravili. Volny cas sme vyuzili na trening poslusnosti, hlavne stolov, ktore hned sposobili problem, co sa prejavilo aj naostro. Tento cvik je z Kajovej strany velmi radostny a rychly, ale pokial sa smykne zo stola, je to problem. V nedelu sa pocasie vyfarbilo do dazda, ale aj napriek mokrote Kajo pracoval spolahlivo, prve dve osoby oznacil velmi dobre, tretiu sposobom jeho typickym. Po scitani bodov, sme sa prekvapilo umiestnili na druhom mieste, Kajo si odniesol svoj prvy pohar zo zachranarskeho preteku. 

Video Kajovej poslusnosti https://youtu.be/1ERmwbGEvJQ

 

 


 

V jeden krásny jesenný sobotný deň 21.11.2015 zložil Kajo svoju prvá záhranársku skúšku

Skúška vyhľadania na ploche podľa IPOR FLE - A - 90 bodov  B - 95 bodov

 Kajo sa tváril veľmi zainteresovane. Na malého Kanďura som velmi hrdá aj napriek jeho nepodareného dlhodobého odloženia, ked celý čas pískal po fenečke, čo cvičila poslušnosť. 

 

 

 

 


 

Snažíme sa každý deň naučiť niečo nové  - 26.12.2013 Štefana sme oslávili v daždivom počasí na miestnom poli. Kajovi som
vytvorila priestor na čuchanie dosť veľký, nakoľko bol predpoklad, že sa bude chcieť dlhšie vyblázniť. Jeho žalúdok bol značne vyprázdnený z požierania blbostí a následne ich niekoľkonásobného vyvrhnutia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAJO  - narodeny 18.9.2013 – menom CIR od Vrzalky

16.11.2013 – celkom zábavný deň. Prišla na dvor návšteva, mama ich vyštekala, ale aj tak sa k nám dostali. Bola to sranda, poskakovali okolo nás, dávali nám dobroty , vlastne najskôr robili drahoty, ale nakoniec sme si naplnili brušká , mávali s novými hračkami.  Hneď sme so sestrou vyskúšali ich kvalitu. Aj od mami nás oddelili, ale ja som im ukázal, že sa ich nebojim. Ked už som bol unavený, navliekli mi nejakú pasku na krk, chytili pod pazuchy a naložili do akejsi plechovice. Neviem čo to bolo, ale triaslo sa to, divné tvory sedeli okolo mňa a niečo stále hundrali, tak som sa radšej schoval, aby som nič nevidel.  Po dlhej ceste som zostal sám s jedným tvorom a jeho kamošom ušatým, zobral ma na ruky, ako keby som nevedel chodiť, cch, a zavreli sme sa v mojom domove J. Až ráno som videl, že tu mám strašne veľa kamarátov, vyzerajú inak ako ja, aj rozprávajú inak, mňaučia, funia, erdžia, kotkodákajú...Ešte som najmenší, ale keď podrastiem, tak im ukážem, kto je pánom na dvore

TOPlist